Piszę głównie nocami. Staram się walczyć z tym nawykiem i powoli, systematycznie przestawiam się na dzienny tryb pracy.

Przy pisaniu towarzyszą mi drobne rytuały. Kawę piję tylko ze stożkowych kubków, inaczej mi nie smakuje, zawsze mam coś słodkiego pod ręką lub kostki lodu do chrupania. Zazwyczaj pracuję w ciszy, kiedy jednak wymyślam poszczególne sceny, lubię inspirować się muzyką.
Nie mam rozpisanego planu scen, nie tworzę szczegółowych notatek. Zawsze jednak, zanim usiądę do pisania nowej powieści, muszę widzieć jej zarys. Kiedy mam wyraźny początek i koniec – wiem, że mogę ruszać. Cała reszta tworzy się w trakcie. Uwielbiam ten proces. Właśnie wtedy przenoszę się do świata bohaterów, towarzyszę im, razem z nimi odczuwam. Bywa, że śmieję się z nimi i płaczę.

Z wykształcenia jestem psychologiem, może więc dlatego posiadam tak rozwiniętą chęć poznawania innych ludzi, interesują mnie ich życiowe historie.Czasem są dla mnie lekcją, a czasem dużą inspiracją. W moich książkach staram się pokazać różnorodność osobowości, charakterów, pokazać że pozory potrafią nieźle zmylić.
Piszę lekko, z humorem, choć mam nadzieję, że nie brakuje też wzruszeń. Pragnę dostarczać czytelnikom rozrywki, ale też odrobiny życiowej refleksji.

Moje powieści mieszczą się w kategorii obyczajowych, choć kilka z nich z pewnością śmiało mogłoby zostać nazwanymi romantycznymi komediami. Bo wątki romantyczne oczywiście też są. Wszak każdy z nas jest osobnym wszechświatem, a tym co potrafi je trwale złączyć jest miłość…

Zapraszam do mojego świata! Do zaczytania tylko jeden krok!